PODZIEL SIĘ

Dziś w siedzibie bełchatowskiego muzeum zorganizowano seminarium pod tytułem „Czy da się przejść suchą stopą przez proces transformacji? Do udziału w sesji zaproszono przedstawicieli Wielkopolski Wschodniej, w której działalność koncernu energetycznego ZE PAK została zakończona, i z dzisiejszej perspektywy, stało się to bez większych turbulencji społecznych. Choć wcale nie musiało tak być.

W Turku sześć lat temu zakończyła się epoka paliwowo-energetyczna. Po 51 latach funkcjonowania, 1 stycznia 2018 r. swój żywot zakończyła elektrownia „Adamów”. W elektrowni oraz obsługującej ją kopalni w szczycie zatrudnienia pracowało blisko 3 tysiące osób. To jakie czynniki sprawiły, że lokalny rynek pracy i gospodarka wyszły ostatecznie zwycięsko, mimo zamknięcia kopalni i elektrowni o tym mówił Romuald Antosik – burmistrz Miasta Turek.

Celem dzisiejszego spotkania było m.in wyłonienie dobrych praktyk gotowych do wdrożenia praktycznie od zaraz na naszym terenie.

Organizatorami wydarzenia byli Fundacja Kultura Kresu, Urząd Miasta Bełchatowa, Starostwo Powiatowe w Bełchatowie we współpracy z Regionalną Izbą Gospodarczą w Bełchatowie i Bełchatowsko Kleszczowskim Parkiem Przemysłowo Technologicznym.

Głównym celem działań projektowych na ten rok, prowadzonych w imieniu Społecznej Rady ds. Sprawiedliwej Transformacji Regionu Bełchatowskiego, jest zbudowanie lokalnej koalicji interesariuszy na rzecz sprawiedliwej transformacji i skutecznych narządzi do zarządzania procesem tej transformacji w postaci klastra i centrum innowacji, z wymiernym udziałem podmiotów lokalnych.

Więcej w materiale video.

źródło: Bełchatów 5.0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here