PODZIEL SIĘ

Nawet 10 lat więzienia grozić może 63-letniemu mężczyźnie, zatrzymanemu przez bełchatowskich policjantów. Senior płacił za zakupy cudzą kartą bez zgody właściciela.

22 lutego 2024 roku do bełchatowskiej komendy zgłosiła się pokrzywdzona, która zawiadomiła o włamaniu się na jej konto bankowe. Policjanci dowiedzieli się od zgłaszającej, że utraciła swoją kartę płatniczą robiąc zakupy w miejscowej galerii. Kiedy zorientowała się o jej zagubieniu sprawdziła transakcje płatnicze na swoim koncie. Okazało się wówczas, że nieznana osoba, przy użyciu jej karty, kilkakrotnie płaciła za swoje zakupy w różnych sklepach. Praca policjantów z wydziału kryminalnego doprowadziła do ustalenia osoby, która posługiwała się utraconą kartą. Policjanci zatrzymali podejrzewanego mężczyznę już następnego dnia. Okazał się nim 63-letni mieszkaniec Bełchatowa. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego usłyszał on łącznie sześć zarzutów, w tym zarzut przywłaszczenia znalezionej karty bankomatowej oraz zarzuty włamania do systemu bankowego i kradzieży pieniędzy. Za popełnione czyny podejrzanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje sąd.

Policja apeluje, aby w przypadku utraty, czy kradzieży karty bankomatowej lub dokumentów, jak najszybciej poinformować placówkę bankową lub inną instytucję, która wydała dokument. W takich przypadkach dużą rolę odgrywa czas. Pamiętajmy, aby nie zapisywać na kartach bankomatowych kodów PIN oraz nie nosić ich razem z kartą. Nie pozwólmy, aby nieuczciwy znalazca pozbawił nas oszczędności czy posłużył się naszymi dokumentami.

Przypominamy – znalazłeś cudzą kartę płatniczą, oddaj ją właścicielowi! Miej świadomość, że posługiwanie się przywłaszczoną kartą bankomatową traktowane jest jako przestępstwo kradzieży z włamaniem, za które grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP w Bełchatowie

zdjęcie: freepik.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here