PODZIEL SIĘ

Podsłuch w gminnym budynku. Urządzenie rejestrujące dźwięk znaleziono w budynku Gminy Szczerców. Kto chciał podsłuchać co nieoficjalnie mówią gminni radni i czego dokładnie chciał się dowiedzieć? – te pytania stawiają sobie teraz gminni urzędnicy. O sprawie poinformowano prokuraturę.

Jak informuje Robert Kornacki z Urzędu Gminy w Szczercowie podsłuch wykryto 23 lutego w przerwie sesji Rady Gminy Szczerców, w budynku Urzędu Gminy. Urządzenie nagrywające znajdowało się na klatce schodowej, w części zwyczajowo wykorzystywanej jako palarnia papierosów. Zostało ukryte w doniczce z kwiatem, w bezpośredniej bliskości gromadzących się tam ludzi. Zlokalizowanie urządzenia nagrywającego w tym miejscu wskazuje na chęć podsłuchu radnych odbywających akurat przerwę w obradach oraz pracowników gminnych.

Tajemnicą Poliszynela jest nazwisko osoby, która dopuściła się tego czynu. Wcześniej pojawiały się informacje o możliwości nagrywania rozmów radnych i pracowników, ale nie było dowodów. Teraz dowód na ten proceder został przekazany organom ścigania – dodaje Kornacki.

Nie wiadomo od jak dawna i kogo podsłuchała osoba, która zainicjowała to przestępcze działanie. Urząd Gminy w Szczercowie zamierza przeprowadzić inspekcję wszystkich pomieszczeń w poszukiwaniu podsłuchów czy sprzętu nagrywającego.

Sprawa będzie miała swój ciąg dalszy – poinformowano prokuraturę o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

źródło: Gmina Szczerców

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here