PODZIEL SIĘ

Dzięki profesjonalnemu działaniu dyżurnego policji z Bełchatowa oraz zdecydowanej i szybkiej reakcji funkcjonariuszy z Wydziału Prewencji zostało uratowane kolejne ludzie życie. Aspirant sztabowy Jan Adamczyk prowadził kilkuminutową rozmowę negocjacyjną z osobą będącą w kryzysie emocjonalnym, natomiast policjanci z patrolu odnaleźli i ściągnęli mężczyznę z okna na 10 piętrze bloku.

17 marca 2024 roku w Bełchatowie po godzinie 1:00 dyżurny odebrał zgłoszenie z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego o mężczyźnie, który znajduje się w kryzysie emocjonalnym. Okazało się, że o tej całej sytuacji powiadomił sam mężczyzna, dzwoniąc na numer alarmowy 112. Jak informuje policja, po tym niepokojącym sygnale, nie można już było nawiązać z nim kontaktu. Oprócz informacji dotyczącej numeru komórkowego do mężczyzny policjanci wiedzieli, że osoba ta znajduje się gdzieś na 10 piętrze bloku w Bełchatowie.

Zadysponowani do zdarzenia mundurowi z Wydziału Prewencji przeczesywali wytypowane miejsce. W tym czasie dyżurny bełchatowskiej policji aspirant sztabowy Jan Adamczyk nawiązał kontakt telefoniczny z mężczyzną i prowadził z nim kilkunastominutową rozmowę. Policjant szybko zorientował się, że mężczyzna znajduje się w kryzysie emocjonalnym. Nie chciał powiedzieć gdzie się znajduje, cały czas podtrzymywał zamiar odebrania sobie życia. Dyżurny nie dopuszczając do przerwania połączenia kontynuował rozmowę uspakajając rozmówcę. Natomiast policjanci z bełchatowskiej patrolówki pośpiesznie przeczesywali teren miejscowego osiedla. W pewnym momencie jeden z policjantów usłyszał rozmowę dobiegającą gdzieś z okna bloku. Idąc tym tropem policjanci dostrzegli osobę znajdującą się na parapecie okiennym. Okazało się, że mężczyzna, siedząc w oknie na 10 piętrze bloku, głośno prowadził rozmowę telefoniczną z dyżurnym policji. Policjanci natychmiast znaleźli się obok mężczyzny i ściągnęli go z okna.

Bełchatowianin finalnie został przekazany załodze ratownictwa medycznego i trafił do szpitala pod opiekę specjalistów.

źródło: KPP w Bełchatowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here