PODZIEL SIĘ

W dniu 19 marca na terenie Społecznej Akademii Nauk w Łodzi miała miejsce pierwsza edycja konkursu „Młody Medyk”, który jest dedykowany entuzjastom nauk medycznych ze szkół średnich. Wzięło w nim udział niemal 250 uczestników ze szkół z Łodzi i województwa łódzkiego, co potwierdza ogromne zainteresowanie młodych ludzi medycyną oraz naukami pokrewnymi.

Uczestnicy zmierzyli się z szeregiem pytań na poziomie szkoły średniej i wiedzy akademickiej, które pozwoliły im na wykazanie się wiedzą z zakresu anatomii, fizjologii, zoologii, botaniki, genetyki, ekologii oraz biochemii. Dla laureatów konkursu przewidziane są atrakcyjne nagrody.

Dziekan Kierunku lekarskiego dr hab. Adam Fronczak, prof. SAN podkreśla:

„Konkurs „Młody Medyk” to nie tylko doskonała okazja dla młodych ludzi do sprawdzenia swoich umiejętności, ale także możliwość wymiany doświadczeń i pogłębiania swojej pasji do medycyny. Jesteśmy zachwyceni, widząc tak dużą liczbę zdolnych i zaangażowanych uczestników, co potwierdza, że przyszłość polskiej medycyny jest w dobrych rękach.”

Społeczna Akademia Nauk promuje młode talenty medyczne w Polsce, a wydarzenie przez nią organizowane to nie tylko konkurs, lecz również okazja do spotkania z wybitnymi ekspertami z różnych dziedzin medycyny, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z młodymi medykami. W Polsce mamy około 140 tysięcy lekarzy, jednak około 25% z nich jest już bardzo blisko wieku emerytalnego. Kształcenie młodych adeptów medycyny jest więc misją, która Społeczna Akademia Nauk pragnie szerzyć, mi.in. poprzez organizację konkursów takich jak “Młody Medyk”.

Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 28 marca, a wręczenie nagród odbędzie się podczas uroczystej Gali z okazji jubileuszu 30-lecia działalności Społecznej Akademii Nauk w Polsce w dniu 24 kwietnia w Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here