PODZIEL SIĘ

W Leśniakach Chabielskich i w Szczercowie upamiętniono pułkownika Teodora Cieszkowskiego, powstańca styczniowego, który zginął po bitwie z wojskami rosyjskimi 10 kwietnia 1863 roku. Z tej okazji powstał wyjątkowy mural.

To była wspaniała lekcja historii zakończona odsłonięciem muralu, poświęconego zapomnianemu bohaterowi. W Leśniakach Chabielskich i w Szczercowie upamiętniono pułkownika Teodora Cieszkowskiego, powstańca styczniowego, który zginął po bitwie z wojskami rosyjskimi 10 kwietnia 1863 roku.

Projekt „Zapomniany Bohater na drodze do niepodległości – Gmina Szczerców pamięta” realizowany jest w ramach trwających od 2023 roku ogólnopolskich obchodów rocznicy patriotycznego zrywu. Dofinansowany został ze środków Biura Niepodległa w ramach Programu Dotacyjnego „Powstanie Styczniowe 1863 – 1864”. Autorem koncepcji jest bełchatowski artysta-grafik Tomasz Pieczara, autor wielu murali w całym kraju. Mural znajduje się na jednej ze ścian Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Szczercowie (ul. Piłsudskiego 66).

źródło, zdjęcia; Gmina Szczerców

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here