PODZIEL SIĘ

W Oleśniku doszło do niecodziennego znaleziska. Na miejsce wezwano policję i saperów.

Jak informuje Iwona Kaszewska, z KPP w Bełchatowie w ubiegłym roku Nieetatowa Grupa Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego bełchatowskiej komendy policji otrzymała łącznie 5 zgłoszeń dotyczących odnalezienia niewybuchów. Tym razem taki niebezpieczny przedmiot został odkopany wczoraj, 18 kwietnia 2024 roku, w miejscowości Oleśnik, na terenie gminy Bełchatów, w czasie prowadzonych robót związanych z remontem drogi.

O znalezisku natychmiast poinformowano policję. Na miejsce wysłano policjanta z bełchatowskiej komendy, przeszkolonego z zakresu rozpoznania minersko-pirotechnicznego. Funkcjonariusz potwierdził, że to pocisk artyleryjski o długości około 50 cm i średnicy 15 cm. Patrol policji dokonał zabezpieczenia miejsca, aby nie dopuścić osób postronnych do momentu przyjazdu saperów z Jednostki Wojskowej w Tomaszowie Mazowieckim i podjęcia przez nich pocisku.

Policja przypomina, że w przypadku znalezienia niewybuchu, niewypału lub przedmiotu niewiadomego pochodzenia nie należy go dotykać, ruszać i przenosić w inne miejsce. Nieostrożne postępowanie może doprowadzić do zagrożenia zdrowia lub życia. Miejsce znalezienia niewybuchu należy w sposób wyraźny oznaczyć, zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych. Niezwłocznie należy powiadomić Policję, która sprawdzi czy znaleziony przedmiot jest wybuchowy i niebezpieczny, zawiadomi o tym fakcie jednostkę wojskową i zabezpieczy miejsce do czasu przybycia patrolu minerskiego. Niezachowanie należytych środków bezpieczeństwa po odkryciu takiego znaleziska, niewłaściwe postępowanie wynikające z braku świadomości o grożącym niebezpieczeństwie może doprowadzić do wielu niepotrzebnych nieszczęść, a nawet śmierci.
Informując Policję należy podać miejsce znaleziska, określić co zostało odnalezione, wygląd przedmiotu, jego ogólne gabaryty, podać telefon kontaktowy do osoby informującej o znalezisku.

źródło, zdjęcie: KPP w Bełchatowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here