PODZIEL SIĘ

„Edukacja z wojskiem” – to program skierowany dla uczniów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Młodzież będzie się uczyć m.in zasad alarmowania, sposobów szukania i wzywania pomocy. Szkolenie przeprowadzą żołnierze Wojska Polskiego.

W programie edukacyjno-obronnym „Edukacja z wojskiem” mogą wziąć udział szkoły podstawowe i ponadpodstawowe. Program będzie polegał na przeprowadzeniu przez żołnierzy Wojska Polskiego specjalnie przygotowanych szkoleń. 3-lekcyjne szkolenia łączą teorię i praktykę. Zawierają treści z pogranicza: wojskowości, obronności, bezpieczeństwa, pomocy medycznej oraz obrony cywilnej. Uczniowie zapoznają się m. in. z zasadami alarmowania, sposobami szukania i wzywania pomocy, podstawami ewakuacji i schronienia oraz nawykami udzielania pomocy. Wojskowi szkoleniowcy przeprowadzą zajęcia w szkołach – w klasach, na boiskach i skwerach szkolnych.
Głównym celem i założeniem tej inicjatywy jest podniesienie świadomości dzieci i młodzieży w obszarze bezpieczeństwa i obronności oraz kształtowanie podstawowych nawyków i umiejętności z zakresu obrony i ochrony ludności oraz zachowania w sytuacjach kryzysowych.

Szczegółowe informacje na temat programu można uzyskać u koordynatora wojewódzkiego programu „Edukacja z wojskiem” por. Krzysztofa Ciszewskiego (9ŁBOT) – tel. 514 425 716
Szkoły mogą zgłaszać swój akces poprzez samorządy. Program będzie realizowany w całej Polsce w okresie od 6 maja do 20 czerwca br. – każda gmina może zgłosić swoją szkołę.

źródło: Wojskowe Centrum Rekrutacji w Sieradzu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here