PODZIEL SIĘ

Raport o stanie oświaty, sporządzenie miejscowego planu zagospodarowania os Binków, opłata targowa oraz miejskie finanse – to tematyka ostatniej sesji rady miasta.

Za nami ostatnia sesja tej kadencji Rady Miejskiej. Posiedzenie odbyło się w czwartek 25 kwietnia. W trakcie sesji radni zapoznali się z raportem o stanie oświaty, w którym są szczegółowe informacje dotyczące prowadzonych przez miasto placówek. Z danych wynika, że miasto zapewnia odpowiednią liczbę miejsc oraz oddziałów a opiekuje się nimi wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna.

W trakcie kwietniowej sesji miejscy radni zapoznali się także z przygotowaną w systemie Centralnej Aplikacji Statystycznej oceną zasobów pomocy społecznej.

W porządku obrad znalazł się także punkt dotyczący przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego fragmentu os. Binków chodzi konkretnie o ulice Budryka, Turkusową i Mioceńską. Po wprowadzonych zmianach ma to być teren zieleni osiedlowej, z możliwością umieszczenia tam m.in. placu zabaw czy ławek.

źródło: UM w Bełchatowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here