PODZIEL SIĘ

Na wtorkowej sesji Rady Miasta doszło do głosowania nad wyborem wiceprzewodniczących Rady Miasta Bełchatowa. Zaproponowani przez radnych kandydaci nie uzyskali jednak wymaganego poparcia. W trzech głosowaniach padał wynik 11 do 11 – to efekt nieobecności jednego z radnych.

Zaskakujący przebieg miał wybór wiceprzewodniczących Rady Miasta Bełchatowa. W pierwszym głosowaniu na wiceprzewodniczącego żaden ze zgłoszonych kandydatów: Mariusz Półbrat (0 głosów), Monika Selerowicz (11 głosów), Łukasz Cieślak (11głosów) – nie uzyskał bezwzględnej większości głosów. Konieczne było więc powtórzenie głosowania. Tym razem kandydatów było dwoje: Monika Selerowicz (11) i Łukasz Cieślak (11) i tutaj także – o dziwo – sytuacja nie wyłoniła zwycięzcy.

Radni zatem ponownie zgłosili swoich kandydatów – tym razem głos można było oddać na Mariusza Półbrata (11 głosów) lub Monikę Selerowicz (11 głosów). W trzecim głosowaniu ponownie nikt nie uzyskał wymaganej większości głosów. W obliczu braku rozstrzygnięcia Patryk Marjan, zaproponował zdjęcie tego punktu z porządku obrad.

Zarządzono przerwę w obradach. Po przerwie i po porozumieniu z biurem prawnym ostatecznie ogłoszono, że rada nie wybrała wiceprzewodniczących – tym samym punkt został wyczerpany.

Wszystko wskazuje na to, że do ponownego głosowania nad wyborem wiceprzewodniczących dojdzie na następnej sesji rady miasta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here