PODZIEL SIĘ

Rada powiatu bełchatowskiego spotkała się na pierwszej w tej kadencji sesji. Radni obradują w Sali Herbowej Urzędu Miasta Bełchatowa.

Zgodnie z tradycją otworzył ją najstarszy wiekiem, obecny na sesji, radny – Marek Chrzanowski. Na sesji stawiło się 23 radnych.

Po otwarciu obrad I Sesji Rady powiatu bełchatowskiego radni złożyli uroczyste ślubowanie.

„Uroczyście ślubuję rzetelnie i sumiennie wykonywać obowiązki wobec Narodu Polskiego, strzec suwerenności i interesów Państwa Polskiego, czynić wszystko dla pomyślności Ojczyzny, wspólnoty samorządowej powiatu i dobra obywateli, przestrzegać Konstytucji i innych praw Rzeczypospolitej Polskiej”

Następnym punktem obrad był wybór Przewodniczącego Rady Powiatu. Marek Jasiński w imieniu radnych Plusa zgłosił kandydaturę Marka Chrzanowskiego, natomiast Jacek Bakalarczyk w imieniu klubu PIS – zgłosił kandydaturę Sławomira Malinowskiego.

W tajnym głosowaniu radni wybrali na przewodniczącego rady powiatu 13 głosami do 10 Marka Chrzanowskiego. Na wiceprzewodniczących radni wybrali Agnieszkę First i Jarosława Janaszewskiego

Starostą Powiatu został wybrany Jacek Zatorski, który uzyskał 13 głosów poparcia. Jego kontrkandydatka, Dorota Pędziwiatr, otrzymała 10 głosów.

Radni zdecydowali o rozszerzeniu porządku dzisiejszych obrad o wybór Wicestarosty Bełchatowskiego oraz Członków Zarządu Powiatu w Bełchatowie.

Wicestarostą została wybrana Jolanta Pawlikowska.

Członkiem Zarządu Powiatu w Bełchatowie został wybrany Marek Jasiński – liczba głosów ważnie oddanych za kandydatem 13.

Członkiem Zarządu Powiatu w Bełchatowie została wybrana Anna Kamieniak – liczba głosów ważnie oddanych za kandydatem 12.

Członkiem Zarządu Powiatu w Bełchatowie został wybrany Łukasz Bartosik – liczba głosów ważnie oddanych za kandydatem 11.

13 maja odbędzie się Nadzwyczajna Sesja Rady Powiatu. Początek o godzinie 9:00

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here