PODZIEL SIĘ

Skrzyżowanie w Grudnej zyska nowe oznakowanie. Jak zaznacza Maciej Zalewski, z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad na tym odcinku zostanie zmieniona organizacja ruchu. Wszystko ma być gotowe już w najbliższy weekend. Czego mogą spodziewać się kierowcy?

Na drodze krajowej z obu stron przed skrzyżowaniem pojawią się wysepki wyposażone w aktywne (świecące) znaki nakazu (C-9) i tzw. powierzchnie wyłączone, co wymusi na kierowca korektę toru jazdy i zmniejszenie prędkości. Na wlotach podporządkowanych, czyli na DW480 znaki STOP-u (B-20) zostaną dodatkowo oświetlone, a na jezdni pojawią się identyczne, jak znaki STOP-u hologramy, mające uczulić kierowców, że zbliżają się do miejsca, w którym jest bezwzględny obowiązek zatrzymania się. Na całym skrzyżowaniu zostanie także zmienione oznakowanie poziome.

Na dziś zaplanowano część prac związanych z montażem wysepek, doprowadzeniem zasilania do znaków aktywnych, a także usunięciem starego oznakowania. Pozostałe prace mają być ukończone jutro do wczesnych godzin popołudniowych.

Warto w tym miejscu podkreślić, że podobne zmiany zostały wprowadzone w ubiegłym roku na skrzyżowaniu DK74j z drogą powiatową w Dębach Wolskich odległych o ok. 12 km. Tam również dochodziło wcześniej do licznych ciężkich wypadków. Po zmianie organizacji ruchu statystyka zdarzeń radykalnie się poprawiła.

Apelujemy do kierowców przejeżdżających przez miejsce w którym trwają prace, o zachowanie szczególnej ostrożności.

źródło: GDDKiA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here