PODZIEL SIĘ

Wykup mieszkania komunalnego to prosty sposób na własne „M”. Warto dodać, że najemcy mogą zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych – wszystko za sprawą bonifikat.

W przypadku Bełchatowa obowiązują trzy rodzaje bonifikat, które uzależnione są od osiedla, na którym znajduje się mieszkanie. By skorzystać z przygotowanych upustów sięgających nawet 65 proc. należy do końca czerwca złożyć odpowiedni wniosek.

Aby skorzystać z upustu, trzeba najpóźniej do 30 czerwca 2024 roku złożyć w Urzędzie Miasta Bełchatowa specjalny wniosek. Następnie rzeczoznawca ustali rzeczywistą wartość rynkową nieruchomości, a magistrat wyliczy przysługujący upust. Po uiszczeniu należności pozostanie tylko podpisanie umowy notarialnej kupna – sprzedaży nieruchomości. Czas na analizę dokumentów i sprzedaż miasto ma do końca 2024 roku. Szczegółowych informacji odnośnie sprzedaży mieszkań z bonifikatą udzielają pracownicy Wydziału Geodezji i Gospodarki Przestrzennej Urzędu Miasta Bełchatowa.

źródło: UM w Bełchatowie

1 KOMENTARZ

  1. Głupota UM. Kto wybuduje nowe mieszkania komunalne dla potrzebujących? Po co komu mieszkanie na własność, jak ma ochotę to niech kupi sobie na rynku

    3

    0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here