PODZIEL SIĘ

Bułgarski środkowy Iliya Petkov nie będzie dłużej zawodnikiem PGE GiEK Skry.

Bułgarski środkowy dołączył do PGE GiEK Skry w trakcie sezonu. Z początkiem grudnia 2023 roku Iliya Petkov podpisał prekontrakt z PGE GiEK Skrą i pojawił się w Bełchatowie, aby przejść testy medyczne. Następnie podpisał kontrakt z żółto-czarnymi. Dołączenie środkowego do bełchatowskiej drużyny było odpowiedzią na problemy kadrowe Skry, która na początku sezonu zmagała się z kontuzjami kluczowych zawodników.

Iliya Petkov to 27–letni środkowy, który ma na swoim koncie występy w klubach z rodzimej Bułgarii, jak i zagranicznych. W Bułgarii reprezentował barwy takich zespołów jak Dobrudża Dobricz, Neftochimik Burgas oraz Chebyr Pazardżik. Ponadto, grał także we francuskim Saint-Quentin Volley.

Środkowy w żółto-czarnych barwach rozegrał 17 spotkań. Zapisał na swoim koncie 33 punkty, w tym dziewięć asów serwisowych oraz pięć punktowych bloków. Najlepszym występem Bułgara, pod względem zdobytych punktów był mecz wyjazdowy 25. kolejki ze Ślepskiem Malow Suwałki, podczas którego Iliya zapisał na swoim koncie osiem punktów, w tym jednego asa serwisowego oraz jeden punktowy blok.

źródło, zdjęcie: PGE GiEK Skra Bełchatów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here