PODZIEL SIĘ

Za nami wernisaż wystaw trzech artystów. Bełchatowskie Towarzystwo Fotograficzne zaprosiło mieszkańców do Galerii na piętrze – tam też można było zobaczyć wyjątkowe prace – „Czekając na zimorodka”, „Między materią a duszą” oraz „Dojrzała piękność, piękna dojrzałość”.

„Czekając na zimorodka” to prace Małgorzaty Politańskiej, która prezentuje, jak sama mówi, te same miejsca, ten sam krajobraz, tylko jednak inaczej rano, inaczej wieczorem, inaczej o różnych porach roku. Tu nic nie da się zaplanować, tu żyje się chwilą i tym, co zobaczy oko.

Małgorzata Kozakowska, uznana artystka w dziedzinie fotografii, zaprezentowała prace „Między materią a duszą” – bo własnie w symbolach kryje swoją duszę, karmiąc ją światłem i barwą obrazów. Niepewnością wywraca świat do góry nogami, oczekując z lękiem ostateczności.

„Dojrzała piękność, piękna dojrzałość” – to tytuł wystawy prac Agnieszki Cecot, która podkreśla, że gdy patrzy przez obiektyw, widzi więcej niż tylko obrazy – widzi historie. Dla mnie fotografowanie kobiet, to powołanie. To rodzaj „foto-terapii”, gdzie obiektyw staje się lustrem, w którym kobiety mogą dostrzec swoją autentyczną piękność – dodaje pani Agnieszka.

Wystawy można oglądać do 19 lipca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here