PODZIEL SIĘ

Nie tylko Miran Kujundzić będzie reprezentował Serbię w tegorocznej ekipie PGE GiEK Skry Bełchatów. Stabilne przyjęcie połączone ze skutecznym i potężnym atakiem prezentuje również jego kolega z kadry narodowej Pavle Perić, który postanowił podążyć za swoim rodakiem do PlusLigi. Również ten reprezentant Serbii w najbliższym sezonie dołączy do bełchatowskiej drużyny.

Pavle Perić do PGE GiEK Skry Bełchatów przenosi się z ligi włoskiej. Miniony sezon spędził w Cisterna Volley i wystąpił w 22 spotkaniach. Zdobył w nich 178 punktów, w tym 18 zagrywką. W ataku zanotował skuteczność na poziomie ponad 44% przy 327 próbach. W całym sezonie zanotował kilka wyśmienitych występów w barwach włoskiego klubu, będąc najlepiej punktującym zawodnikiem.
Mający 207 cm wzrostu przyjmujący od lat gra w kadrze narodowej i jest istotną jej częścią. Jeśli chodzi o karierę klubową, przed włoskim Cisterna Volley Pavle Perić bronił barw tak uznanych drużyn, jak Fenerbahce Stambuł, z którym sięgnął po brązowy medal ligi tureckiej czy grecki Olympiakos Pireus, z którym wywalczył też srebro tamtejszej ligi. Nowy przyjmujący PGE GiEK Skry wielokrotnie występował ze swoimi drużynami na parkietach europejskich pucharów. Jest też pięciokrotnym mistrzem Serbii.

Silną stroną Pavle Pericia jest zagrywka. W swojej reprezentacji w obecnych rozgrywkach Siatkarskiej Ligi Narodów jest drugim najlepiej zagrywającym. Do tej pory asami serwisowymi zdobył w tych rozgrywkach osiem punktów. Dołożył też 42 punkty atakiem, przy skuteczności blisko 44%.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here