PODZIEL SIĘ

Warsztaty florystyczne, ekologiczne gry i zabawy z nagrodami, do tego dmuchańce, a wszystko w miłych okolicznościach przyrody – tak w skrócie można opisać to co działo się na pikniku rodzinnym „Czas w las” w Szkółce Leśnej Borowiny.

Nadleśnictwo Bełchatów kolejny raz zaprosiło mieszkańców do lasu – w szkółce leśnej Borowiny zorganizowano rodzinny piknik – podczas którego pracownicy nadleśnictwa opowiadali o swojej pracy, o lesie i zwierzętach w nim żyjących.

W ramach wydarzenia chętni mogli wziąć udział w rodzinnej grze terenowej – przygotowano 7 stacji – na każdej należało wykonać tematyczne zadanie.

Finalnie każdy uczestnik gry – po zdobyciu 7 pieczątek otrzymał hamak leśny. Na najmłodszych uczestników pikniku czekały pluszowe maskotki – wystarczyło zrobić sobie zdjęcie z bocianem i ten oto orzeł lądował w objęciach nowego właściciela. Fani dużych maszyn mogli obejrzeć pokaz wielooperacyjnych maszyn leśnych.

Przyrodę podziwiać można było nie tylko spacerując pośród drzew ale także wybierając się na przejażdżkę bryczką. Leśnicy zaprosili na warsztaty, podczas których można było przygotować las w słoiku. Nie zabrakło także warsztatów plastycznych i dmuchańców. Dla wszystkich przewidziano też poczęstunek – na słodko i słono.

Więcej w materiale video.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here