PODZIEL SIĘ

Dobra informacja dla mieszkańców Bełchatowa. Opłata śmieciowa pozostaje na tym samym poziomie. Podwyżki nie ma. Patryk Marjan, prezydent miasta Bełchatowa zwraca się jednak z apelem do mieszkańców.

Jesteśmy po rozstrzygnięciach przetargowych dotyczących gospodarki odpadami komunalnymi na terenie miasta Bełchatowa. Umowa została podpisana i weszliśmy w etap jej realizacji. Wykonawcą jest firma z którą dotychczas współpracowaliśmy czyli firma Eko-Region. Umowa i negocjacje były prowadzone w tym kierunku aby nie podwyższać cen za odpady komunalne dla mieszkańców i przedsiębiorców. Mamy wielkie nadzieje na to, że do końca obowiązywania umowy czyli do roku 2026 te stawki nie zostaną podwyższone – mówi Patryk Marjan, prezydent miasta Bełchatowa

Prezydent Bełchatowa zwrócił się z apelem do mieszkańców.

Odpady są pewnym problemem nie tylko w Bełchatowie ale i na całym świecie dlatego apeluję o świadome procesy zakupowe. Starajmy się kupować „na wagę” a nie w opakowaniach, zastanówmy się nad tym czy możemy filtrować wodę a nie kupować ją w butelkach. Generowanie odpadów zwiększa koszty naszej umowy dlatego apeluję o segregację i świadome procesy zakupowe – mówi Patryk Marjan.

Warto przypomnieć, że od 2021 roku bełchatowianie za śmieci płacą miesięcznie 29,50 zł od osoby.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here