PODZIEL SIĘ

Troska o zdrowie i aktywność starszych mieszkańców naszego miasta – to główny cel jaki przyświecał temu działaniu. Miasto Bełchatów rozpoczęło współpracę z Uniwersytetem Medycznym w Łodzi.

Wczoraj w gabinecie prezydenta miasta Bełchatowa podpisano list intencyjny. Miasto Bełchatów oraz Uniwersytet Medyczny w Łodzi rozpoczęły „współpracę w zakresie wymiany informacji o działaniach podejmowanych na terenie miasta Bełchatów na rzecz projektów, rozwiązań i innowacji w obszarze aktywnego i zdrowego starzenia się”.

Jak zaznacza bełchatowski magistrat by działania były jak najbardziej efektywne, partnerzy powołali Radę Koordynacji Akademickiej. Z ramienia miasta działać w niej będzie Iwona Nowak, dyrektor Wydziału Spraw Społecznych UM. Podobnie jak Sylwia Witkowska – dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Uniwersytet Medyczny zaś reprezentować będą prof. dr hab. n. med. Jolanta Kujawa (Dziekan Nauk o Zdrowiu) oraz Tomasz Jasiński (Koordynator Uczelni ds. Zrównoważonego Rozwoju i Odpowiedzialności Społecznej).

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here