PODZIEL SIĘ

To największa inwestycja drogowa w Łódzkiem. Obwodnica Bełchatowa nabiera kształtów. Prace wkroczyły w nowy etap.

Wschodnia obwodnica Bełchatowa – to największy kontrakt w historii wojewódzkich inwestycji drogowych – informuje Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego. Budowa wkroczyła właśnie w nową fazę.

Prace budowlane w nowym śladzie drogi wojewódzkiej nr 484 w Bełchatowie trwają od 2023 r. Widać już jezdnię wschodniej obwodnicy miasta. Na ukończeniu są prace ziemne. Wykonywane są warstwy konstrukcyjne i roboty brukarskie w ciągu trasy głównej. Rozpoczęto również prace związane z przebudową dróg poprzecznych – ul. Świętojańskiej, Południowej i Piotrkowskiej. Ponadto trwają roboty na obiektach mostowych i przepustach w ciągu trasy głównej oraz te związane z budową kanalizacji deszczowej i odwodnienia. Finalizowane są prace branżowe związane z usuwaniem kolizji.

Warto przypomnieć, że inwestycja obejmuje budowę 8 km nowej trasy w ramach DW 484. Zakres obejmuje m.in.: budowę nowej jezdni, chodników, ścieżki rowerowej, kanalizacji, oświetlenia, zatok autobusowych, zjazdów, przejść dla zwierząt, ekranów akustycznych, rozbudowę skrzyżowań, remont wiaduktu kolejowego.

Wschodnia obwodnica miasta zacznie się na ulicy Świętojańskiej i Radomszczańskiej, dalej poprowadzi do skrzyżowania z ul. Czyżewskiego, stamtąd dojedziemy do węzła w Dobrzelowie, gdzie trasa połączy się z obwodnicą północną.

Dziś droga wojewódzka nr 484 na odcinku przebiegającym przez miasto jest jedną z najbardziej obciążonych ruchem tras wojewódzkich w regionie. W centrum Bełchatowa średni dobowy ruch pojazdów sięga 15 tysięcy.

Wartość zadania to ok. 146 mln zł, z czego 62 mln pochodzi z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Koniec robót planowany jest na jesień 2025 r.

źródło: Urząd Marszałkowski w Łódzi

zdjęcie; Piotr Wajman

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here