Jutro obradować będą radni Gminy Bełchatów. W ramach sesji radni rozpatrzą nowy plan ogólny Gminy Bełchatów, a także zdecydują o przejęciu od Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad prowadzenia zadania w zakresie zarządzania drogą krajową nr 74j – chodzi o odcinek znajdujący się na terenach inwestycyjnych w tym strefy gospodarczej w miejscowości Domiechowice.
Głównym punktem sesji ma być dyskusja oraz głosowanie nad projektem uchwały w sprawie uchwalenia Planu Ogólnego Gminy Bełchatów. To podsumowanie działań w ramach których prowadzono intensywne konsultacje społeczne, w tym otwarte spotkania i dyżury w Urzędzie Gminy w których uczestniczyły dziesiątki zainteresowanych osób.
Równie istotną kwestią będzie rozwój strefy gospodarczej w Domiechowicach. Radni zdecydują o przejęciu od Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad prowadzenia zadania w zakresie zarządzania drogą krajową nr 74j – chodzi o odcinek znajdujący się na terenach inwestycyjnych.
Sesja Rady Gminy odbędzie się 24 lipca w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Bełchatów przy ul. Kościuszki 13.





