Rekordowa pod względem startujących okazała się 17. edycja Ulicznego Biegu „Bełchatowska Piętnastka”. Najszybciej dystans 15 km pokonał Słowak Oleksander Matwiczuk, zajęło mu to 45minut i 7 sekund.

W klasyfikacji generalnej biegu głównego zwyciężył Oleksander Matvichiuk – w barwach słowackiego klubu, który dystans 15 km pokonał w 45 minut i 7 sekund. Jako drugi na mecie stawił się Ukrainiec Ruslan Savchuk. Na miejscu trzecim także Ukrainiec Bogdan Semenowycz – zwycięzca ubiegłorocznej 16. edycji „Bełchatowskiej Piętnastki”. Osobną klasyfikację przeprowadzono także dla zawodników z Bełchatowa. Pierwszy na linii mety, wśród bełchatowian, stanął Tomasz Owczarek – w klasyfikacji generalnej open zajął 17 miejsce. Z kolei najlepszą zawodniczką z Bełchatowa została Anna Żyłka – w klasyfikacji generalnej kobiet zajęła 20 miejsce. Każdy uczestnik bełchatowskiej piętnastki otrzymał medal w kształcie granic administracyjnych Bełchatowa. Organizatorem "Piętnastki" oraz biegu rekreacyjnego był Prezydent Miasta Bełchatowa, współorganizatorem Bełchatowski Klub Lekkoatletyczny oraz Klub Biegacza "Spartakus".