PODZIEL SIĘ

PGE SKRA Bełchatów wygrała spotkanie z AZS Indykpol Olsztyn, ale jedynie za dwa punkty.

Bełchatowianie łatwo oddali pierwszy set 18:25. Drugi również nie rozpoczął się dla żółto-czarnych dobrze. PGE SKRA goniła rywala, doprowadziła nawet do wyrównania, jednak w końcówce to goście okazali się skuteczniejsi. Ta odsłona meczu zakończyła się wynikiem 23:25 i bełchatowianie przegrywali już w tym spotkaniu 0:2.

Trzeci set to praktycznie nowe otwarcie. Tę odsłonę w swoim stylu żółto-czarni wygrali 25:22. Rewelacyjnie dla bełchatowian ułożył się czwarty set. Gospodarze szybko wypracowali sobie wielopunktową przewagę, którą dowieźli do końca wygrywając 25:14.

O losach spotkania zdecydował więc piąty set. PGE SKRA kontrolowała przebieg decydującego starcia. Mimo niewykorzystanych pierwszych piłek meczowych ostatecznie żółto-czarni wygrali 18:16 i tym samym całe spotkanie 3:2.

Ponieważ bełchatowianie wygrali za dwa punkty, a ONICO Warszawa wywalczyła 3 punkty, a przed rozpoczęciem 20. kolejki te dwa zespoły były na 2. miejscu w tabeli, to oznacza, że PGE SKRA spada w klasyfikacji na trzecią lokatę.