PODZIEL SIĘ

Tweet foto: © 2012 Telewizja Kablowa Bełchatów / www.ebelchatow.pl

Edukacja z pierwszej pomocy dla najmłodszych w bełchatowskich szkołach i przedszkolach trwa. Dzisiaj sześciolatki z Zespołu Szkolno -Przedszkolnego nr 9 pogłębiały swą wiedzę w tym zakresie.

Do tej pory gdy w słuchawce telefonu ratownicy, strażacy czy policjanci słyszeli głos dziecka często uznawali to za żart. Jednak już wielokrotnie okazało się, że nasze pociechy należy traktować poważnie, bo często to właśnie one mogą uratować nam życie. Skąd 5-cio czy 6-cio letnie dzieci wiedzą jak udzielić pierwszej pomocy i kogo zawiadomić- otóż z tego typu zajęć, jakie chociażby dzisiaj zorganizowano w Zespole Szkolno- Przedszkolnym nr 9.
Ratownicy ze Stowarzyszenia Sztab Ratownictwa rozmawiali z dziećmi na temat zachowania się w sytuacji, gdy ktoś w ich obecności zostanie poszkodowany. Utrwalali z dziećmi numery alarmowe.

Jak podkreśla dyrektor jednostki Małgorzata Rupieta nasze dzieci powinny wiedzieć, że każdemu potrzebującemu należy udzielić wsparcia. Nie mogą się tego bać. Chcemy aby dzieci znały zasady udzielania pierwszej pomocy, nauczyły się jak rozpoznać zagrożenie i sprawnie wezwać pomoc. A tego typu zajęcia będą utrwalały zdobytą już wiedzę. Dzisiaj sześciolatki brały udział w zajęciach teoretycznych zaś jutro czekają na nie zajęcia praktyczne.

TKB – Dzieci o pierwszej pomocy – 15.05.2012

TagiAktualnościBełchatówStowarzyszenie Sztab Ratownictwaprzedszkole

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here