PODZIEL SIĘ

Tweet

Na pogodę narzekają już prawie wszyscy, utrudnia ona nawet inwestycję Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Bełchatowie. Powodując opóźnienia w pracach.
Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Bełchatowie otrzymało ok. 21 mln zł na realizację projektu „Przebudowa i modernizacja osiedlowych sieci ciepłowniczych w Bełchatowie". W ramach tego zadania trwa przebudowa i modernizacja sieci cieplnej w mieście, która obejmuje likwidację istniejącej sieci kanałowej i zastąpienie jej sieciami preizolowanymi. Inwestycja ta pozwoli na poprawę stanu technicznego sieci, dzięki czemu zostaną zmniejszone straty generowane w procesie przesyłu o około 70 procent, a także zmniejszy się ryzyko powstawania awarii w kolejnych latach. Inwestycja idzie pełną parą,aczkolwiek ostatnie dni doprowadziły do pewnych utrudnień. Niestety intensywne opady deszczu doprowadziły do opóźnień w pracach.
Dla władz spółki najważniejsze jest to by mieszkańcy w jak najmniejszym stopniu odczuli prowadzoną inwestycję.
Łączna długość sieci, która zostanie poddana modernizacji w ramach projektu wyniesie ok. 22 km. Inwestycja podzielona została na dwadzieścia pięć etapów obejmujących różne lokalizacje na terenie całego miasta. Obecnie prace wykonywane są na ulicy Wyszyńskiego.
Termin zakończenia całego projektu zaplanowano na jesień 2014 roku.

TagiAktualności

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here