PODZIEL SIĘ

Tweet

Wielkimi krokami zbliża się święto krwiodawców, 14 czerwca obchodzić będziemy Światowy Dzień Krwiodawców, a jak go uczcić najlepiej- dzieląc się tym drogocennym lekiem jakim jest krew.
Światowy Dzień Krwiodawcy został ustanowiony przez Światowe Zgromadzenie Zdrowia w 2004 roku. Jest to dobra okazja do podziękowania dawcom za ich darowizny ratujące życie; do propagowania dobrowolnego nieodpłatnego oddawania krwi. W Bełchatowie krew można oddawać w na ulicy Edwardów 3 w Przychodni "BCM" na pierwszym piętrze, pok. nr 4.
Każdy, kto zgłasza się do oddania krwi powinien być zdrowy, wypoczęty, wyspany oraz po spożyciu lekkostrawnego i niskokalorycznego posiłku i wypiciu około 1,5 litra płynów w ciągu 24 godzin przed oddaniem krwi.
Ci którzy pierwszy raz zdecydują się oddać krew, mogą się zgłaszać do punktu codziennie, a 14 czerwca już od 7.30.
Zaś ci którzy chcieliby to zrobić w innym terminie mogą skorzystać z ruchomego punktu krwiodastwa, który ustawiony zostanie w najbliższą niedzielę w Ośrodku Sportu i Rekreacji Wawrzkowizna w godzinach 9.00-12.00, a także 22 czerwca przy Muzeum Regionalnym w godzinach od 11.00 do 13.00.

TagiAktualności

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here