PODZIEL SIĘ

Tweet

Dziś swoje święto obchodzą krwiodawcy, 14 czerwca to Światowy Dzień Krwiodawcy, od samego rana w Punkcie Pobrań było tłoczno,wielu bełchatowian podzieliło się z potrzebującymi tym najcenniejszym lekiem.
Przeważnie są anonimowi, a zasługują na naszą wdzięczność i uznanie. Honorowi dawcy krwi dziś obchodzą swoje święto. Święto zostało ustanowione 14 czerwca 2004 roku przez Światową Organizację Zdrowia. Dziś od samego rana w Punkcie Krwiodastwa przy ulicy Edwardów było tłoczno. Wielu bełchatowian przyszło po to by podzielić się z innymi tym najdrogocenniejszym lekiem.

Decyzja o oddaniu krwi, staniu się krwiodawcą, to początek drogi do zyskania ogromnej satysfakcji, wypływającej ze świadomości, że nasza krew uratuje życie innego człowieka. Pojedyncza jednostka oddanej krwi może uratować trzy życia. Honorowi dawcy są bardzo skromnymi osobami, wiedzą, że pomagają,ale nie robią z tego nic wielkiego
Przypominamy, że każdy kto jest już pełnoletni, a nie przekroczył 65-ego roku życia, waży 50 kg lub więcej, ma dobre samopoczucie i wolę pomagania innym- może się zgłosić i zostać honorowym dawcą.

TagiAktualności

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here