PODZIEL SIĘ

Tweet

Aktualna sytuacja przedsiębiorstw, ich problemy, zagrożenia to jeden z tematów jaki poruszono dzisiaj na spotkaniu Regionalnej Izby Gospodarczej. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele firm, miasta i powiatu.
Od 2003 r. przedsiębiorcy w Bełchatowie zrzeszeni byli w Stowarzyszeniu Powiatowe Centrum Przedsiębiorczości do którego należało ponad 60 – ciu członków. Zakres działania Stowarzyszenia potwierdził potrzebę organizowania się przedsiębiorców, jak również doskonalenia form organizacji. Na początku roku 2008 powołana została Regionalna Izba Gospodarcza w Bełchatowie, która aktualnie zrzesza 66 przedsiębiorstw głównie z terenu powiatu bełchatowskiego, a swoją działalność prowadzi na terenie całego województwa łódzkiego. Jej główne cele to -reprezentacja i ochrona interesów gospodarczych członków Izby, rozwijanie przedsiębiorczości,
pomoc przedsiębiorcom w pozyskiwaniu środków finansowych z programów unijnych, współdziałanie z organami samorządowymi w zakresie planów gospodarczych i inwestycyjnych regionu. Dzisiaj zorganizowano kolejne spotkanie RiG-u, a jednym z punktów spotkania był temat aktualnej sytuacji przedsiębiorstw z udziałem władz samorządowych i współpracujących instytucji.

TagiAktualności

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here