PODZIEL SIĘ

Tweet

Od lipca wchodzi w życie nowa ustawa śmieciowa, to na barkach gmin, miast będzie spoczywał obowiązek odbierania śmieci, miasto więc ogłosiło przetarg na odbiór śmieci i wgrała go firma Eko Region. Od 1 lipca 2013 r. do 30 czerwca 2014 r. odpady komunalne w Bełchatowie odbierać będzie firma Eko-Region Sp. z o.o.

W naszym mieście opłaty za odbiór śmieci będą zależeć od ilości osób zamieszkałych w danej nieruchomości. Opłata wynosić będzie 7 zł miesięcznie od osoby zamieszkującej przy prowadzeniu segregacji odpadów, a 12 zł miesięcznie od osoby zamieszkującej za odpady niesegregowane. Mieszkańcy nieruchomości wielorodzinnych selektywną zbiórkę odpadów realizować będą poprzez gromadzenie odpadów na tzw. wysepkach ekologicznych.

W Bełchatowie wszyscy mieszkańcy bloków zadeklarowali selektywną zbiórkę odpadów. Dla nich zostaną ustawione także dodatkowe pojemniki między innymi na makulaturę.Większość mieszkańców zadeklarowała chęć segregowania śmieci- a jak będzie w rzeczywistości -okaże się za kilka tygodni.

TagiAktualnościRegionTKBBełchatówPEC

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here