PODZIEL SIĘ

Tweet

W swoim kolejnym występie w Ogólnopolskim Festiwalu Młodzieżowych Orkiestr Dętych, odbywającym się co roku w Inowrocławiu, Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminy Kleszczów sięgnęła po najważniejszy laur – festiwalowe Grand Prix. W tym roku Ogólnopolski Festiwal Młodzieżowych Orkiestr Dętych miał swoją czterdziestą pierwszą edycję. Odbywał się od 14 do 16 czerwca.

Rozpoczął się od przemarszu dziewięciu rywalizujących o nagrody orkiestr do inowrocławskich Solanek, gdzie w muszli koncertowej odbyły się pierwsze festiwalowe koncerty. Pierwszym utworem, wykonanym wspólnie przez wszystkie orkiestry, był hejnał Inowrocławia. Orkiestry były oceniane zarówno pod kątem muzycznym, jak też pod kątem prezencji i układów choreograficznych, pokazanych w trakcie musztry paradnej. Uczestników podzielono na dwie grupy – orkiestry do 35 muzyków i powyżej 35 muzyków. Wykonawcy reprezentujący gminę Kleszczów występowali w gronie większych orkiestr. W pierwszej konkurencji muzycy z Kleszczowa, prowadzeni przez Sławomira Szafrańskiego, wysoko zostali ocenieni przez festiwalowe jury, pracujące pod przewodnictwem ppłk Pawła Lewandowskiego (inspektora orkiestr Wojska Polskiego) i zajęli drugie miejsce.

W pokazie musztry paradnej kleszczowska orkiestra okazała się bezkonkurencyjna, zajmując pierwsze miejsce. Nagrody przyznane przez festiwalową publiczność przypadły Orkiestrze Państwowych Szkół Budownictwa z Bytomia i Młodzieżowej Orkiestrze Dętej „Con Grazia” z Płońska.

TagiRegionKleszczów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here