PODZIEL SIĘ

Tweet

Wójt Gminy Bełchatów postanowił stworzyć linię komunikacji autobusowej, w tych miejscach i w tych godzinach gdzie zdaniem mieszkańców gminy jej brakowało, i mimo że wójt zdaje sobie sprawę, że gmina będzie do interesu dokładać to i tak jest zadowolony ze swojego działania.

Dokładnie 22 lipca uruchomiona została linia komunikacji autobusowej relacji – Bełchatów -Oleśnik- Rząsawa-Kurnos Drugi -Kurnos Pierwszy. Komunikację wykonuje Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Bełchatowie na zlecenie Gminy Bełchatów. Jak twierdzi Kamil Ładziak wójt gminy-mimo że tego typu linie są nierentowne, i po wakacjach korzystanie z tej linii może ulec mniejszemu zainteresowaniu to i tak jest on zadowolony ze swojego działania. Na zwołanej konferencji w Urzędzie Gminy przedstawiono idee tego przedsięwzięcia.(szczegóły w materiale filmowym)

Skąd pomysł na takie działanie- to prośby mieszkańców gminy zaznacza wójt, nie każdy ma samochód i ciężko niektórym dostać się do miasta,więc autobus ma w tym pomóc. Cena biletu normalnego to 4 zł. Warto również dodać, że na okoliczność powstania tej linii wójt powołał do życia spółkę, która będzie zajmować się działalnością komunalną i siecią komunikacyjną. Prezesem spółki zostanie Waldemar Wyczachowski.

Władze gminy chcą stworzyć także linię w kierunku Łękawy i Zdzieszulic,ale na tym nie koniec planów.Jakie koszty gmina poniesie poprzez prowadzenie takiej działalności? jeszcze wiadomo na razie trwają analizy, czy będą zyski-mało prawdopodobne.

TKB – – .2013

TagiAktualnościBełchatów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here