PODZIEL SIĘ

Tweet

Najpóźniej do 15. września bełchatowianie muszą zapłacić po raz pierwszy podatek śmieciowy.

Wysokość opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w naszym mieście uzależniona jest od ilości osób zamieszkujących daną nieruchomość.

Po 1 lipca opłaty za odbiór śmieci z naszych domów i firm trzeba będzie przekazywać do kasy Urzędu Miasta w Bełchatowie lub przelewem na indywidualny numer rachunku bankowego obsługiwanego przez Bank Ochrony Środowiska.

Opłata za odpady komunalne wynika z deklaracji, którą wcześniej mieszkańcy i przedsiębiorcy składali w Urzędzie Miasta. Jeśli mieszkaniec opowiedział się za segregacją śmieci to wówczas od każdego domownika płaci 7 złotych. Jeśli zrezygnował z segregacji i opowiedział się za zmieszanym systemem to zapłaci 12 złotych od każdej osoby. Innymi słowy wysokość opłaty za odpady komunalne każdy mieszkaniec obliczył sobie sam wypełniając deklarację. Czyli, jeżeli ktoś w deklaracji podał, że jego nieruchomość zamieszkują 3 osoby i opowiedział się za segregacją śmieci, to do 15 września na konto urzędu wpłaca 42 złote.

Szczegółowych informacji udziela Zespół ds. Zarządzania Gospodarką Odpadami Komunalnymi w Urzędzie Miasta Bełchatowa przy ul. Kościuszki 1, budynek B, pokój nr 2, lub pod numerem telefonu tel.: 44/733 52 17 lub 44/733 52 18.

TKB – – .2013

TagiAktualnościBełchatówśmieciopłaty

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here