PODZIEL SIĘ

Tweet

Mieszkańcy gminy Drużbice mają dość ruchu tranzytowego drogą powiatową Kącik – Mzurki, dlatego dziś przez dwie godziny na znak protestu chodzili po przejściu dla pieszych w Suchcicach.

Protestujący otrzymali od starostwa powiatowego kamizelki odblaskowe aby byli widoczni zarówno na proteście, jak i podczas codziennego korzystania z tej drogi, która z powodu ogromnego ruchu ciężarówek jest niebezpieczna. Jak zaznaczał starosta Szczepan Chrzęst, Bełchatów od dwudziestu lat nie może doprosić się obwodnicy. Mieszkańcy Bukowia, Suchcic, Kącika i Mzurek również od wielu lat narzekają na ruch ciężarówek z drogi krajowej numer 12 na drogę krajową numer 8.

Zgodnie podkreślają iż ta droga jest niedostosowana do takiego natężenia ruchu, dziennie przejeżdża tu około 10 tysięcy ciężarówek. Oprócz mieszkańców protestowali także radni gminy Drużbice, którzy podkreślali że to nie pierwszy protest na tej drodze. Mieszkańcy gminy liczą, że wreszcie władze wojewódzkie i krajowe zdobędą się na jakieś rozwiązania tego problemu.

TKB – Zniesienie tranzytu – 24.09.2013

TagiAktualnościRegionBełchatówblokada

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here