PODZIEL SIĘ

Tweet © 2013 Telewizja Kablowa Bełchatów / www.ebelchatow.pl

Promocja nauki języków obcych, a także zachęcanie do poznawania innych kultur to podstawowe cele Europejskiego Dnia Języków Obcych. W Publicznym Gimnazjum nr 1 uczniowie z okazji właśnie tego dnia, przygotowali specjalny program artystyczny.

Od 2001 roku 26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków. Europa może się poszczycić niezwykłym bogactwem językowym − posiada 24 języki urzędowe, a na jej terytorium istnieje ponad 60 lokalnych wspólnot posługujących się językami regionalnymi lub językami mniejszości. W Polsce najbardziej popularnym językiem europejskim jest angielski i niemiecki. Ale młodzież chętnie też poznaje inne języki, a co ważne świetnie się przy tym bawi. Dowodem na to może być impreza jaką zorganizowali uczniowie i nauczyciele z Publicznego Gimnazjum nr 1. Poszczególne klasy przygotowały prezentację wybranych przez siebie krajów. Można więc było skosztować oryginalnych przysmaków, posłuchać muzyki i spotkać Harrego Pottera.

Nauka języków obcych jak podkreślali uczniowie "jedynki" to najlepszy sposób na: lepszą przyszłość, możliwość poznania ciekawych osób, zwiedzanie muzeów bez przewodnika.

TKB -Harry Potter w Publicznym Gimnazjum nr 1 – 26.09.2013

TagiAktualnościBełchatówgimnazjumjęzykjedynka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here