PODZIEL SIĘ

Tweet © 2013 Telewizja Kablowa Bełchatów / www.ebelchatow.pl

Kulturę można zobaczyć, posłuchać, dotknąć i tworzyć takie przesłanie niosły warsztaty rodzinne jakie zorganizowano w Środowiskowym Domu Samopomocy „Koniczynka”.

ŚDS to dom, który przeznaczony jest dla osób dorosłych z zaburzeniami psychicznymi oraz osób niepełnosprawnych intelektualnie z terenu naszego miasta. W ośrodku tym organizowane są indywidualne i grupowe programy wspierająco – aktywizujące, prowadzona jest także terapia mająca na celu poprawę jakości życia osób niepełnosprawnych. Co jakiś czas odbywają się także imprezy i warsztaty, na które zapraszani są pacjenci z okolicznych ośrodków.

Rodzinne warsztaty kulturalno – integracyjne, jakie zorganizowano w ośrodku miały na celu przede wszystkim pokazanie podopiecznym jak różnorodna może być kultura. Zaprezentowano między innymi wystawę plastyczną, koncert muzyczny, a także spektakl teatralny. W warsztatach wzięło udział kilkadziesiąt osób m.in z Głowna, Łasku, Aleksandrowa Łódzkiego. Projekt warsztatów dla osób niepełnosprawnych w Bełchatowie został dofinansowany z Narodowego Centrum Kultury, w ramach programu "Dom Kultury + inicjatywy lokalne".

TKB – Warsztaty rodzinne w "Koniczynce" – 26.09.2013

TagiAktualnościBełchatówwarsztaty

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here