PODZIEL SIĘ

Tweet © 2013 Telewizja Kablowa Bełchatów / www.ebelchatow.pl

W dniu 25 września br w naszej gminie odbyły się uroczystości z okazji 74. Rocznicy Śmierci Lotników Broniących Polskiego Nieba w czasie Kampanii Wrześniowej 1939 roku.

Drużbice i Patok to punkty „Podróży historycznej szlakiem walk lotników września 1939 roku”, którą zorganizował oddział Warszawsko – Mazowieckiego Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa Wojskowego RP.
Od 11.30 – 12-30 na cmentarzu w Drużbicach przy dźwiękach werbli złożone zostały kwiaty i zapalone znicze. Pan Zbigniew Cybulski – mieszkaniec Drużbic – przybliżył zebranym historię wydarzeń, jakie miały miejsce na terenie naszej gminy w dniu 4 września 1939 r.

W uroczystości wzięli udział członkowie oddziału Warszawsko – Mazowieckiego Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa Wojskowego RP, przedstawiciele Stowarzyszenia Lotników Polskich, Warszawskiego i Łódzkiego Klubu Seniorów Lotnictwa, Związku Żołnierzy WP, Związku Strzeleckiego „Strzelec”, Szkoły Podstawowej z Kociszewa, Technikum Lotniczego z Pabianic, uczniowie z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Drużbicach, Wadlewie oraz Kierownictwo Urzędu Gminy Drużbice. Pani Wójt – Bożena Zielińska podziękowała organizatorom za to, że co roku odwiedzają nasza gminę, aby uczcić pamięć o bohaterach września 1939. Uroczystości uświetniła nasza gminna „Orkiestra Suchcice i Okolice” , a wartę honorową wystawił 32 BLT z Łasku.

Po wizycie w Drużbicach uczestnicy udali się pod obelisk w Patoku , gdzie również złożono wieńce i kwiaty. W trakcie krótkiej podróży Pani przedstawiła gościom najważniejsze informacje na temat gminy Drużbice. Omówiła realizowane w gminie inwestycje i pokazała malownicze miejsca naszej małej ojczyzny.

Żródło" www.druzbice.pl

TagiRegionDrużbicelotnicyrocznicaseniorzy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here