PODZIEL SIĘ

Tweet © 2013 Telewizja Kablowa Bełchatów / www.ebelchatow.pl

Rusza kolejna edycja akcji „Szlachetna Paczka”. W Bełchatowie już trwają szkolenia dla wolontariuszy, a ci którzy chcieliby się jeszcze przyłączyć do tego przedsięwzięcia mają czas do 15 października.

Tylko w 2012 roku SZLACHETNA PACZKA dotarła do 13 235 rodzin w potrzebie, czyli do ponad 55 tys. osób żyjących w niezawinionej biedzie – osób starszych, samotnych, rodzin dotkniętych chorobą lub niepełnosprawnością, samotnych rodziców i rodzin wielodzietnych. Łączna liczba zaangażowanych w projekt – wolontariuszy, darczyńców i rodzin w potrzebie – sięga 300 tys. osób. W Bełchatowie już ruszyły pierwsze szkolenia dla wolontariuszy.

Wolontariuszem może zostać prawie każdy, wystarczą dobre chęci i poświęcenie trochę wolnego czasu. Wolontariusz Paczki, czyli SuperW- bo tak są nazywani, dociera do prawdziwej biedy. Wolontariusze sami odnajdują potrzebujących w swoim mieście, przychodzą do ich domów.

Dla wielu rodzin już sama wizyta wolontariusza jest pomocą, dodaje wiary w ludzi, pokazuje, że nie są sami – zaznacza Katarzyna Lis Lider Rejonu Bełchatów – Szlachetna Paczka. A dlaczego ludzie chcą być wolontariuszami ? Najczęściej pada odpowiedź – bo chcemy pomagać.

Rodziny, które zostaną obdarowane Szlachetną Paczką będą się z niej cieszyć w pierwszych dniach grudnia.

TagiAktualnościBełchatówpaczkawolonatriusz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here