PODZIEL SIĘ

Tweet © 2013 Telewizja Kablowa Bełchatów / www.ebelchatow.pl

164 Polaków umiera każdego dnia z powodu niewydolności serca – statystyki są przerażające, dlatego tak ważne są badania i profilaktyka. W Miejskim Centrum Kultury władze miasta zorganizowały dzień bezpłatnych badań w ramach Światowego Dnia Serca.

Ponad 2 krotnie więcej ludzi choruje na niewydolność serca niż na nowotwory. Co roku umiera ok 60 tys Polaków z powodu chorób serca. Jak temu przeciwdziałać ? Lekarze apelują by przeprowadzać kontrolne badania. Takie też po raz kolejny mieszkańcom zaproponowali włodarze miasta. Wczoraj w Miejskim Centrum Kultury zorganizowano bezpłatne badania i porady w ramach Światowego Dnia Serca. Bełchatowianie mieli okazję, bezpłatnie zmierzyć i oznaczyć poziom cukru oraz poziom cholesterolu we krwi, wykonać pomiar BMI i skorzystać z konsultacji dietetycznych. Władze miasta zapewniają, że na tym nie koniec i w przyszłym roku z pewnością tego typu badania będą kontynuowane.

Mieszkańcom porad udzielali między innymi lekarze z XII Oddziału Kardiologicznego w Bełchatowie – Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca. Akcji towarzyszył również kurs pierwszej pomocy. Poprowadzili go członkowie Stowarzyszenia Sztab Ratownictwa w Bełchatowie, a jednym z pierwszych przeszkolonych był Mariusz Wlazły siatkarz PGE Skry Bełchatów.

Mieszkańcy nie kryli zadowolenia z możliwości skorzystania z takich badań, tym bardziej, że jak podkreślano, w przychodniach nie jest tak miło, a zdrowie jest najważniejsze.

W badaniach wzięło udział kilkuset bełchatowian, jedną z atrakcji Dnia Serca była także szansa wzięcia udziału w warsztatach nordic walking prowadzonych przez profesjonalną instruktorkę.

TKB – Światowy Dzień Serca – 30.09.2013

TagiAktualnościBełchatówsercemckwlazły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here