PODZIEL SIĘ

Tweet © 2013 Telewizja Kablowa Bełchatów / www.ebelchatow.pl

Taniec w ostatnich latach jest bardzo modny, szkoły tańca są wręcz oblegane, nic więc dziwnego, że taką ciekawą formę zajęć wprowadzają w swoją ofertę różne placówki terapii zajęciowej.

Warsztat Terapii Zajęciowej w Bełchatowie to placówka, której celem jest rehabilitacja zawodowa, psychospołeczna, fizyczna oraz integracja osób niepełnosprawnych. Podjęte przez nią działania zmierzają do ogólnego rozwoju i poprawy sprawności niezbędnych do niezależnego, samodzielnego i aktywnego życia w środowisku. W ostatnim czasie placówka wprowadziła – nowość, zajęcia taneczne.

Taniec osobom niepełnosprawnym daje wiele satysfakcji. Mimo że ośrodek zapewnia im bogaty wybór form spędzenia czasu, to jednak taniec stał się tym najbardziej popularnym.

Ze względu na społeczny charakter tańca, różnorodność i atrakcyjność form tanecznych oraz możliwość oddziaływania na psychikę poprzez ruch, muzykę i kontakt psychiczny z ludźmi taniec to wyjątkowa forma terapii. Jeżeli są instytucje, które nas wspierają w prowadzeniu tego typu zajęć jak chociażby Miejskie Centrum Kultury, to tylko należy się z tego cieszyć zaznacza Henryka Parchatko kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej. I oby nasi podopieczni mogli z takiego wsparcia cieszyć się jak najdłużej – dodaje.

TKB – Taneczna terapia – 02.10.2013

TagiAktualnościBełchatówterapiaTaniec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here