Już ponad 300 śmiałków zgłosiło swój akces w biegu ulicznym „Bełchatowska Piętnastka". Będzie to już XVII edycja tej imprezy, na którą można jeszcze się zapisywać.

Ta impreza na stałe wpisała się w kalendarz sportowych wydarzeń naszego miasta. Trasa biegu, jak wskazuje jego nazwa, to 15 kilometrów – a dokładnie 3 pętle po 5 kilometrów.

Poprzednia edycja biegu była bardzo udana – ładna pogoda, doskonała atmosfera i rekord frekwencji. Na starcie stawiło się wówczas ponad 600 uczestników z Polski oraz innych krajów.

Bieg wygrał Ukrainiec Bogdan Semonowicz z KKB Finisz Kalisz, który ukończył wyścig z czasem 00:44:50. Najlepszy z Polaków zajął dopiero szóste miejsce – Rafał Nowak z Częstochowy z czasem 00:49:20. Jeśli chodzi o wyniki bełchatowian to najlepszy, z czasem 00:54:11 okazał się Tomasz Owczarek, który w klasyfikacji generalnej zajął dobre 14. miejsce. Świetnie zaprezentowali się także Piotr Jasiński, Jakub Rutkowski, Paweł Drążek i Arkadiusz Pałubski.

Ci z Państwa, którzy lubią biegać a jeszcze nie zgłosili swojego uczestnictwa – mogą się zapisywać. Aby wziąć udział w „Bełchatowskiej Piętnastce” należy wypełnić elektroniczny formularz, który dostępny jest na stronie internetowej www.pietnastka.belchatow.pl. Zgłoszenia internetowe będą przyjmowane do 12 listopada.