PODZIEL SIĘ

Tweet foto: © 2013 Telewizja Kablowa Bełchatów / www.ebelchatow.pl

Częstą przyczyną wypadków z udziałem pieszych jest lekceważenie zakazów do nich adresowanych.

Niestety jak zobaczycie Państwo w materiale filmowym – sposób przechodzenia przez jedną z ruchliwszych ulic naszego miasta wywołuje gęsią skórkę. Dorośli chodzą jak chcą – a co najgorsze te zachowania przejmują, biorąc za wzór, dzieci.

To jak dziecko zachowuje się na drodze jest przede wszystkim wynikiem zachowań jego rodziców. My z kamerą przyjrzeliśmy się jak wygląda sytuacja na Al. Wyszyńskiego – droga ta jest w godzinach szczytu, czyli około 15:30, wyjątkowo ruchliwa. Tiry, samochody osobowe i autobusy, które przywożą pracowników kopalni i elektrowni. Na tym zdjęciu widać, że niektórym z tych osób do domu bardzo się spieszy. Piesi wchodzą na jezdnię i maszerują między samochodami. Niekiedy jest naprawdę niebezpiecznie.

To niewłaściwe zachowanie będzie przyjęte przez dziecko jako pozytywne i jako takie będzie w przyszłości naśladowane. Czy naprawdę drodzy Państwo chcielibyście by wasza pociecha tak was naśladowała?. Rozwiązaniem radykalnym oczywiście tych sytuacji mogą być mandaty ale może dobrze byłoby by zarządca drogi pomyślał też nad lepszym rozwiązaniem – chociażby nad postawieniem barierek ochronnych – zniechęciłyby do przechodzenia przez jezdnię, wedle niektórych widzimisię. Co Państwo o tym sądzicie? Zapraszam do komentowania sprawy na naszej stronie internetowej.

TKB – Chodzą jak chcą – 10.10.2013

TagiAktualnościBełchatówAl. Wyszyńskiegoprzejście przez ulicę

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here