PODZIEL SIĘ

Tweet foto: © 2013 Telewizja Kablowa Bełchatów / www.ebelchatow.pl

Adam Asnyk powiedział „Ale nie depczcie przeszłości ołtarzy, choć macie nowe, doskonalsze wznieść”. W przeszłości zawarta jest nauka o przyszłości, dlatego historia jest tak ważna, dlatego w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Zelowie zainaugurowano Klub Historyczny im. Armii Krajowej.

Czy w obecnych czasach, w dobie popularnej cyfryzacji i wszechobecnej obojętności na to co dzieje wokoło, warto uczyć się historii ? Czy młodzi ludzie szukają autorytetów i chcą wartości, których nie można przeliczyć na banknoty? Wielu jest takich, którzy żyją dniem dzisiejszym, a jutro dopasują się do nowej sytuacji, ale na szczęście jest też wielu takich, którzy chcą przyszłość tworzyć na solidnej, stabilnej podstawie – na historii dziadków, wujków i tych którzy przeżyli już piekło na ziemi. To właśnie troska o przyszłość młodzieży zdopingowała dyrekcję Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zelowie do utworzenia Koła Historycznego im. Armii Krajowej.
Z roku na rok liczba osób, które są niekwestionowanymi bohaterami tamtych czasów, choć oczywiści oni o sobie tak nie mówią, maleje. Ale żołnierze Armii Krajowej chcą mówić o tamtych czasach, chcą być żywą lekcją historii i chcą dawać jej świadectwo. To nasz obowiązek – podkreśla Zbysław Raczkiewicz prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej okręg Łodź Barka.

Młodzież Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zelowie ma to szczęście, że uczą się w szkole, w której najwyższe wartości nie są obojętne. To doceniają również ci, którzy na co dzień kultywują pamięć o Armii Krajowej.

Obecnie do Koła Historycznego należy 25 osób. Choć to dopiero początek, pasjonaci historii spotykają się minimum raz w miesiącu.

TKB – Klub Historyczny im. Armii Krajowej – 10.10.2013

TagiAktualnościRegionBełchatówZelówhistoriaarmia krajowaszkołaZelów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here