PODZIEL SIĘ

Tweet foto: © 2013 Telewizja Kablowa Bełchatów / www.ebelchatow.pl

Wczoraj w sali kinowej MCK odbyła się Inauguracja Roku Kulturalno-Sportowego. Podczas uroczystej gali Nagrodą Prezydenta Miasta Bełchatowa uhonorowano 23 osoby – osiem z dziedziny kultury i piętnaście ze sportu.

Oficjalna Inauguracja Roku Kulturalno-Sportowego była okazją do tego, by podziękować wszystkim bełchatowskim twórcom, animatorom i propagatorom kultury oraz sportowcom, trenerom i działaczom sportowym za owoce ich pracy. Podczas uroczystej gali Nagrodą Prezydenta Miasta Bełchatowa uhonorowano 23 osoby osiem z dziedziny kultury i piętnaście ze sportu Łączna pula nagród to 29 tys. zł.

Za całokształt pracy w dziedzinie upowszechniania działalności kulturalnej zostały wyróżnione: Mariola Biniek, Zofia Parzyńska i Krystyna Członka. Za upowszechnianie czytelnictwa nagrody trafiły do Krystyny Elminowskiej oraz Wandy Cerklewicz. Z kolei Marcin Grzybowski, Jakub Rutkowski i Arkadiusz Kowalczyk otrzymali gratyfikację za całokształt pracy w dziedzinie popularyzacji kultury, historii miasta i regionu.

Z rąk prezydenta Chrzanowskiego nagrody odebrali także sportowcy. Wśród nich znaleźli się: Tomasz Jończyk (za wybitne osiągnięcia sportowe w karate tradycyjnym), Marcin Kilańczyk (za wybitne osiągnięcia sportowe w powożeniu zaprzęgami), Henryk Kępiński (za wybitne osiągnięcia sportowe w triathlonie) oraz Wojciech Kaźmierczak (za wybitne osiągnięcia sportowe w brydżu sportowym) i Kacper Szafrański (za wybitne osiągnięcia sportowe w piłce nożnej). Za szczególne wyniki w lekkiej atletyce wyróżnienia otrzymali: Mateusz Trzeboński, Mariusz Jurczyk i Patrycja Wieczorek. Bełchatowscy sportowcy odnoszą też sukcesy w taekwon-do. Za szczególne wyniki w tej dyscyplinie sportowej zostali nagrodzeni: Marta Mysur i Krystian Gortat.

Gratyfikacją zostali także wyróżnieni trenerzy oraz działacze sportowi. W gronie wyróżnionych znaleźli się: Zdzisław Guszczar (za wybitne osiągnięcia w dziedzinie upowszechniania sportu), Dariusz Rybarczyk i Łukasz Mantyk (za szczególne osiągnięcia trenerskie w lekkiej atletyce), Wiktor Karnawalski (za wybitne osiągnięcia trenerskie w taekwon-do) i Mariusz Konstanty (za szczególne wyniki w dziedzinie upowszechniania sportów extremalnych).

Źródło: www.belchatow.pl

TKB – 23 osoby z Nagrodą Prezydenta Miasta Bełchatowa – 18.10.2013

TagiAktualnościBełchatów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here