PODZIEL SIĘ

Tweet foto: © 2013 Telewizja Kablowa Bełchatów / www.ebelchatow.pl

Ruszyła powiatowa kampania „Bezpieczny dom”. Jej głównym zadaniem jest uzmysłowienie mieszkańcom jak groźny jest czad- cichy zabójca.

Niebezpieczeństwo zaczadzenia wynika z faktu, że tlenek węgla jest gazem niewyczuwalnym dla człowieka. W ubiegłym roku na terenie powiatu kilka osób straciło życie w wyniku zaczadzenia, dlatego władze powiatu chcą uczulić przed tym zagrożeniem – mówi Szczepan Chrzęst starosta powiatu bełchatowskiego. W układzie oddechowym człowieka tlenek węgla wiąże się z hemoglobiną 210 razy szybciej niż tlen, blokując dopływ tlenu do organizmu. Stwarza to poważne zagrożenie dla zdrowia i życia człowieka. Uniemożliwia prawidłowe rozprowadzanie tlenu we krwi i powoduje uszkodzenia mózgu oraz innych narządów Następstwem ostrego zatrucia może być nieodwracalne uszkodzenie ośrodkowego układu nerwowego, niewydolność wieńcowa i zawał albo nawet śmierć – zaznacza Wojciech Jeleń komendant KP PSP w Bełchatowie.

W każdym domu powinna znajdować się czujka czyli urządzenie, które reaguje sygnałem dźwiękowym na czad, i właśnie tego typu urządzenia i taką formę zabezpieczania się promuje powiat.

TKB – " Bezpieczny dom – czadowa czujka" – 12.11.2013

TagiAktualnościBełchatówczadczujkastrażpowiat

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here