PODZIEL SIĘ

Tweet foto: © 2013 Telewizja Kablowa Bełchatów / www.ebelchatow.pl

Żołnierz Armii Krajowej Franciszek Zochniak dołączył do grona Honorowych Obywateli Miasta. Pan Franciszek został uhonorowany za między innymi kultywowanie pamięci o bohaterach.

Oficjalna uroczystość wręczenia nowemu Honorowemu Obywatelowi Aktu Nadania Tytułu oraz symbolicznych kluczy do bram Miasta odbyła się 11 listopada podczas uroczystości patriotycznych.
Franciszek Zochniak sprawuje funkcję prezesa bełchatowskiego Koła Światowego Związku Żołnierzy AK. Jest również członkiem Komisji Rewizyjnej Koła. Początki jego aktywności sięgają roku 1943, w którym przystąpił do Armii Krajowej. Był żołnierzem placówki Bełchatów, obwód Łask. W czasie okupacji pracował w Składzie Aptecznym w Bełchatowie, gdzie składał meldunki o placówkach swojemu dowódcy. Do 1945 roku był w podziemiu, w roku 1977 został awansowany na stopień kaprala, w 2000 roku otrzymał awans na stopień podporucznika, a w 2003 roku – porucznika.Za swoje zasługi dla Polski i Bełchatowa został uhonorowany Złotym Krzyżem Zasługi, Krzyżem Armii Krajowej. Prezes Rady Ministrów przyznał mu również zaszczytny tytuł „Weterana Walk o Wolność i Niepodległość”.

TKB – – .2013

TagiAktualnościBełchatówzochniakfranciszekobywatelhonorowymiasto

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here