PODZIEL SIĘ

Tweet foto: © 2013 Telewizja Kablowa Bełchatów / www.ebelchatow.pl

Przy dwóch szkołach podstawowych na terenie miasta trwa budowa nowych placów zabaw, z ciekawych i bezpiecznych elementów zabawowych cieszyć się będą uczniowie SP 12 i 9.

Z dwóch nowych, bezpiecznych i funkcjonalnych placów zabaw najmłodsi bełchatowianie będą mogli korzystać już w przyszłym roku. Każdy z nich będzie wyposażony w nowoczesny sprzęt zabawowy. Instalowanie takiego sprzętu trwa na terenie Szkoły Podstawowej nr 12 i 9 . Inwestycja będzie finansowana z dwóch źródeł. Połowę wartości przedsięwzięcia pokrywa Miasto, drugą połowę budżet państwa w ramach rządowego programu „Radosna Szkoła”.
Każdy z placów zabaw będzie posiadał bezpieczną powierzchnię, która amortyzuje upadek dziecka. Różnić się zaś będą elementami zabawowymi, otóż w Zespole Szkolno- Przedszkolnym nr 9 zamontowane zostaną huśtawki, zjeżdżalnie, pojawią się także elementy o charakterze gimnastyczno – sprawnościowym, w tym ściana linowa, drążki gimnastyczne.
Cztery wieże, pomost linowy, wiszące kładki, a także huśtawki i zestawy sprawnościowe – to tylko niektóre elementy zabawowe, jakie pojawią się przy Szkole Podstawowej nr 12.
W ramach „Radosnej Szkoły” w Bełchatowie powstały już cztery nowoczesne place zabaw – przy szkołach podstawowych nr 1, 3, 8 i 13. I na tym nie koniec – Prezydent Miasta Bełchatowa podjął decyzję o budowie nowego placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 4. Inwestycja miałaby ruszyć w przyszłym roku.

TKB – Nowe place zabaw – 20.11.2013

TagiAktualnościBełchatówradosna szkołaplace zabawszkoły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here