PODZIEL SIĘ

Tweet foto: © 2013 Telewizja Kablowa Bełchatów / www.ebelchatow.pl

Wczoraj w Publicznym Gimnazjum nr 3 odbyły się powiatowe eliminacje w Olimpiadzie Wiedzy o Racjonalnym Żywieniu, wyniki będą znane w grudniu, ale jak mówią uczestnicy, pytania nie były aż tak trudne.

Olimpiadę Wiedzy o Racjonalnym Żywieniu organizuje Stacja Sanitarno Epidemiologiczna. Celem tego przedsięwzięcia jest poszerzenie wiedzy i umiejętności z zakresu trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży gimnazjalnej poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety oraz kształtowania postaw niezbędnych do utrzymania zdrowia i kondycji fizycznej. Wczoraj zorganizowano eliminacje powiatowe. Z bełchatowskich szkół swą wiedzę sprawdziło 18 uczniów. Pytania zostały tak skonstruowane, by sprawdzić wiedzę młodzieży z kilku dziedzin.
Wyniki badań uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych są zatrważające. 30 % dzieci nie tylko odżywia się nie zdrowo, ale i ma nadwagę, która może doprowadzić do poważnych chorób.
Olimpiada ta ma zachęcić młodzież do szukania informacji, do sprawdzania tego co jemy, a nawet do czytania etykiet na produktach. Czy młodzież gimnazjalna w ogóle interesuje się tym co je ? I czy warto brać udział w olimpiadach o tematyce żywności ? O to zapytaliśmy uczestników tego przedsięwzięcia.
Wyniki eliminacji powiatowych będą znane na początku grudnia.

TKB – Olimpiada o żywieniu, czy wiemy co jemy – 20.11.2013

TagiAktualnościBełchatówolimpiadasanepidmłodzieżżywienie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here