PGE GKS Bełchatów po raz drugi w rundzie jesiennej pokonał Puszczę Niepołomicę. Tym razem walczący w odmienionym składzie "Brunatni" wygrali na wyjeździe 2:0.

Ja się okazało, środowy, wewnętrzny sparing na jednym z boisk niższej klasy rozgrywkowej, był dobrym pomysłem trenera Kamila Kieresia, ponieważ giekaesiacy od samego początku dobrze się czuli na małym obiekcie w podkrakowskich Niepołomicach. Obie bramki spotkania, w którym goscie byli stroną dominującą padły już w pierwszych 10 minutach, kiedy najpierw po strzale Bartosiaka bramkarz wybił piłkę pod nogi obrońcy, który niefortunnie skierował ją do własnej bramki. Długo oczekiwana "kołyska" dla córeczki Bartka stała się wreszcie faktem. Druga bramka to efekt jdnego z wielu dośrodkowań Wacławczyka, który posłał świetną piłkę na głowę Wilusza a kapitan PGE GKS umieścił futbolówkę w siatce Puszczy. "Brunatni" stworzyli w dalszej części meczu jeszcze kilka sytuacji a rywale seryjnie łapali żółte kartki po faulach na szybkich giekaeisiakach. Efektem tego były aż trzy czerwone kartki dla piłkarzy Puszczy.
Puszcza Niepołomice 0-2 PGE GKS Bełchatów Wallace 4 (s), Maciej Wilusz 10
Puszcza: Krystian Stępniowski – Petar Borovićanin, Marcin Biernat, Wallace, Michał Mikołajczyk (46 Damian Szymonik) – Bartosz Biel, Longinus Uwakwe, Paweł Strózik, Dawid Kałat (46 Łukasz Nowak), Sebastian Janik (65 Paweł Moskwik) – Mateusz Cholewiak.
PGE GKS: Arkadiusz Malarz – Adrian Basta, Paweł Baranowski, Maciej Wilusz, Mateusz Szymorek – Łukasz Wroński (82 Mateusz Mak), Grzegorz Baran, Damian Szymański (87 Szymon Sawala), Kamil Wacławczyk, Michał Renusz – Bartłomiej Bartosiak (80 Michał Mak). żółte kartki: Uwakwe, Nowak, Wallace, Biernat – Wroński, Szymorek. czerwone kartki: Longinus Uwakwe (52. minuta, Puszcza, za drugą żółtą), Marcin Biernat (69. minuta, Puszcza, za drugą żółtą), Wallace (78. minuta, Puszcza, za drugą żółtą). sędziował: Marek Karkut (Warszawa).

Źródło: gksbelchatow.com