PODZIEL SIĘ

Tweet foto: © 2013 Telewizja Kablowa Bełchatów / www.ebelchatow.pl

„DICTAT. Europejskie DICTATury. Wspólny język sztuk wizualnych w budzeniu świadomości historycznej obywateli Europy” to nazwa projektu którego podsumowanie właśnie rozpoczęło się w Bełchatowie.

„DICTAT. Europejskie DICTATury. Wspólny język sztuk wizualnych w budzeniu świadomości historycznej obywateli Europy” – tak brzmi pełna nazwa międzynarodowego projektu teatralnego, w którym bierze udział Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie.MCK jest jednym z czterech partnerów obok Teatru Magro z Włoch, Fundacji „Parada” z Rumunii i Stowarzyszenia Agifodent z Hiszpanii. Zadanie to realizowane jest w ramach unijnego programu „Kultura 2007 – 2013”. Realizacja zadania rozpoczęła się w lipcu 2012. Przez 18 miesięcy cztery artystyczne zespoły (dwóch aktorów i reżyser z każdego kraju) pracowały nad przedstawieniem, które zostanie zaprezentowane w Bełchatowie jeszcze jutro o godz 16.00 i w sobotę o godz. 19.00.
Celem przedsięwzięcia było stworzenie spektaklu, który byłby artystyczną wypadkową wiedzy, wspomnień, doświadczeń krajów dotkniętych dyktaturą. Podczas wielokrotnych spotkań w poszczególnych krajach artyści poddawali analizie historię ostatnich 60 lat, próbując znaleźć wspólne cechy europejskich systemów totalitarnych. Dzisiaj z okazji podsumowania projektu zorganizowano konferencję prasową między innymi z reżyserami. Wstęp na spektakl jest bezpłatny.

TKB – DICTAT w Bełchatowie – 19.12.2013

TagiAktualnościBełchatówdictatmckprojekt

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here