PODZIEL SIĘ

Tweet foto: © 2013 Telewizja Kablowa Bełchatów / www.ebelchatow.pl

Nietrzeźwy kierowca najechał tirem na szlaban, a pijany rowerzysta zderzył się z pieszymi. Bełchatowscy policjanci prowadzą postępowania przeciwko sprawcom obu zdarzeń.

37-letni piotrkowianin stanie przed sądem za kierowanie ciężarowym dafem w stanie nietrzeźwości. Odpowie też za spowodowanie pod wpływem alkoholu kolizji ze szlabanem punktu kontrolnego. Do zdarzenia doszło 18 grudnia 2013 roku, kilka minut przed dziewiątą, w Rogowcu (gmina Kleszczów). Mężczyzna, po najechaniu na zamknięty szlaban, został ujęty przez obsługujących urządzenie pracowników ochrony. Przeprowadzone przez policjantów badanie trzeźwości wykazało 0,34 promila alkoholu w jego organizmie. Po wytrzeźwieniu piotrkowianin usłyszy zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do dwóch lat więzienia.

Nietrzeźwość kierującego rowerem przyczyniła się do jego kolizji z dwojgiem spacerowiczów. Do potrącenia małżeństwa bełchatowian doszło 18 grudnia tego roku o 19.10, na terenie leśnym przyległym do ulicy Szpotańskiego w Bełchatowie. Potrąceni ujęli cyklistę, a wezwaniu na miejsce policjanci potwierdzili badaniem jego nietrzeźwość. 28-letni bełchatowianin miał 1,88 promila alkoholu w organizmie. Szczęśliwie, nikt z uczestników zdarzenia nie odniósł obrażeń wymagających pomocy medycznej. Nietrzeźwy rowerzysta odpowie przed sądem za popełnione wykroczenie. Grozi mu kara do 30 dni aresztu albo grzywny.

Źródło: KPP w Bełchatowie TagiAktualnościBełchatówKPP w Bełchatowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here